הספד לנועה – רוני חברה של נועה

נועה שלי,

איך כותבים מכתב פרידה כשאני בכלל לא מצליחה להבין שאת איננה.

כשסיפרת לי לפני פסח שמצאו משהו ועכשיו את בבדיקות כל כך רציתי להאמין שהתשובה לא תהיה המחלה הנוראית הזאת. אחרי כמה שבועות כשסיפרת לי את התוצאות אני זוכרת את הקול שלך, בטוח והחלטי היה לי ברור שאת יוצאת למלחמה ואת מאמינה שתנצחי.

עבדנו ביחד שנתיים וחצי, את היית "הבוסית" שלי, יותר נכון להגיד שאת היית "המנטור" שלי. בתקופה שלנו יחד היית בשבילי מודל לחיקוי, ראיתי אותך מנהלת את התחום שלנו באסרטיביות שכל כך אפיינה אותך, ברגישות ובנחישות. למדתי ממך המון ואני מקווה שאת יודעת כמה שאני מודה לך על כל מה שעשית עבורי גם בפן המקצועי אבל בעיקר בפן האישי.

אני מודה שתמיד הסתכלתי עליך בסוג של הערצה, היית מושלמת בעיני, בחורה מבריקה שכולם אוהבים, שמנהלת את העולם על פי רצונותיה, שום דבר לא יאט את הקצב שלך, עבודה ,בית, חברים, משפחה ותמיד היה לך זמן להכל ולכולם. גם בתקופה של המחלה ניסית להמשיך באותו קצב, ביום שבאנו לבקר אותך הסברת לנו שאנחנו יכולות להיות רק עד הצהריים כי אח"כ יש לך תוכניות נוספות.                                  

אני כל כך שמחה שיצא לי לראות אותך במהלך התקופה הזו, כשהיינו אצלך באותו בוקר דקלה, אלין ואני זה היה שוב אנחנו, "הרביעיה" צוחקות, מרכלות ומספרות סיפורים אישיים. סיפרת לנו על כל מה שאת עוברת, על המלחמה שלך, על היומיום עם עמיר והילדות, הצחקת אותנו עם הסיפורים על הפאה, דיברנו על החזרה לעבודה ועל איזה כיף יהיה אם שוב נעבוד ביחד. את כמובן רצית לשמוע עלינו, התעניינת והקשבת לנו מספרות כל אחת על חייה האישיים. אני זוכרת שיצאנו משם והיתה לי הרגשה שהכל יהיה בסדר, החלמה קשה וארוכה אבל את היית כל כך חזקה ואופטימית שלא יתכן סוף אחר.

תמיד צחקתי עליך שאיך יכול להיות שכל שבוע יש לך לפחות שתי חתונות או אירועים אחרים. לצערי בלוויה ובשבעה הבנתי את כמות האנשים האדירה שהקיפה אותך ואהבה אותך. ביכולת הנתינה המדהימה שלך הצלחת לאגד סביבך כל כך הרבה אנשים ואני מאמינה שכולם מרגישים עכשיו את אותו חור גדול שנפער בלב.

כל בוקר כשאני מגיעה למשרד אני מסתכלת על הפתק שהשארת לי ביום שיצאת לחופשת לידה, כתוב שם: "בהצלחה מותק, אוהבת נועה", הפתק הזה בלי הרבה מילים גורם לי כל בוקר להחסיר פעימה ולקלוט שזאת הפרידה שלך ממני.  אני רק רוצה להגיד לך בחזרה כמה שאני אוהבת אותך ושמחה שהיינו חברות ושוב תודה על מה שהיית עבורי.

אוהבת המון ומאוד מתגעגעת

רוני